Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.
Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.
Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.
Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків та ін. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.
У 2019 році тема Всесвітньої тижня грудного вигодовування звучить так: «СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ БАТЬКІВ».
Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами, і малюка.
Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає дитині всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, і містить необхідні антитіла, які сприяють захисту від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).
Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, оскільки знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії.
Правило №1: Прикласти дитину до грудей бажано відразу після народження
Правило №2: До того як дитину вперше прикладуть до грудей, виключити будь-які інші способи годівлі.
Це необхідно, щоб у дитини сформувалася звичка анатомічно правильно смоктати груди, і щоб малюк отримав молозиво.
Правило №3: Після пологів з дитиною бажано перебувати в одній палаті
Правило №4: Необхідно навчитися правильно прикладати дитину до грудей і постійно стежити за цим під час годування
Правило №5: Дитину необхідно годувати на вимогу і не слід обмежувати в часі процес годування
Смоктальний рефлекс у грудних дітей дуже розвинений, і часто вони смокчуть груди не тому, що відчувають голод, а тому, що їм необхідно відчувати себе комфортно і захищено. Не слід боятися, що дитина переїдає, тому що на грудному вигодовуванні це неможливо, кишечник новонародженого здатний переробляти необмежену кількість молока.
Правило №6: Не варто пропускати нічні годування
Правило №7: Повністю виключити воду або іншу рідину в раціоні маляти
Правило №8: Не використовувати накладки і інші штучні пристосування на груди, а також пустушки, соски, пляшечки
Правило №9: Перед годуванням не слід мити або протирати груди
Правило №10: Не зціджувати молоко
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ “КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я”
До Всесвітнього тижня грудного вигодовування
Київ – 2019
Відповідальний укладач
Головний лікар В. П. Красник
About the author